| COOKING FUNCTIONS | 6 |
| ENERGY CLASS | А+ |
| TELESCOPIC SHELVES | Yes |
| PYROLITIC | Yes |
| CAVITY VOLUME | 72 L |
| Brand | AEG |
| MODEL: | BPS351161M |
| HEIGHT: | 59.40 см |
| WIDTH: | 59.4 см |
| DEPTH: | 56.8 см |
| COOKING FUNCTIONS: | 6 |
| ENERGY CLASS: | А+ |
| TOUCH CONTROL: | Yes |
| MECHANICAL CONTROL: | Yes |
| ELECTRICAL TIMER TYPE: | Yes |
| TELESCOPIC SHELVES: | Yes |
| PUSH AND PULL BUTTONS: | Yes |
| NUMBER OF DOOR GLAS: | 3 |
| PYROLITIC: | Yes |
| COLOUR: | ИНОКС |
| CAVITY VOLUME: | 72 L |
| OVEN FEATURE: | MULTI |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 7333394017952 |






















