| COOKING FUNCTIONS | 13 |
| ENERGY CLASS | А+ |
| CAVITY VOLUME | 76 |
| SOFT CLOSE | Yes |
| Brand | MIELE |
| MODEL: | DGC 7151 BLACK |
| HEIGHT: | 59.50 см |
| WIDTH: | 59.6 см |
| DEPTH: | 56.8 см |
| COOKING FUNCTIONS: | 13 |
| ENERGY CLASS: | А+ |
| TOUCH CONTROL: | Yes |
| ELECTRICAL TIMER TYPE: | Yes |
| COOLING FAN: | Yes |
| CAVITY VOLUME: | 76 |
| OVEN FEATURE: | MULTI |
| COOKING LEVELS: | 5 |
| SOFT CLOSE: | Yes |
| WARRANTY: | 2+8 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 4002516598909 |











