| TYPE | FREEZER BELOW |
| HEIGHT | 161.30 см |
| WIDTH | 55.40 см |
| DEPTH | 55.80 см |
| NET VOLUME | 230 L |
| COLOUR | INOX |
| Brand | GORENJE |
| MODEL: | RK416EPS4 |
| TYPE: | FREEZER BELOW |
| HEIGHT: | 161.30 см |
| WIDTH: | 55.40 см |
| DEPTH: | 55.80 см |
| NET VOLUME: | 230 L |
| NET VOLUME FRIDGE COMPARTMENT: | 159 L |
| NET VOLUME FREEZER COMPARTMENT: | 71 L |
| COLOUR: | INOX |
| REVERSIBLE DOORS: | Yes |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION: | 210 kWh |
| NOISE EMISSION CLASS: | C |
| SOUND POWER LEVEL: | 39.0 dB |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 3838782766541 |

































