| TYPE | FREEZER BELOW |
| HEIGHT | 186.50 см |
| WIDTH | 59.50 см |
| DEPTH | 67.30 см |
| NET VOLUME | 370 L |
| COLOUR | INOX |
| INVERTER COMPRESSOR | Yes |
| TOTAL NO FROST SYSTEM | Yes |
| Brand | WHIRLPOOL |
| MODEL: | WHK 22372 X5EA1 |
| TYPE: | FREEZER BELOW |
| HEIGHT: | 186.50 см |
| WIDTH: | 59.50 см |
| DEPTH: | 67.30 см |
| NET VOLUME: | 370 L |
| NET VOLUME FRIDGE COMPARTMENT: | 252 L |
| NET VOLUME FREEZER COMPARTMENT: | 118 L |
| COLOUR: | INOX |
| TOTAL NO FROST SYSTEM: | Yes |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | D |
| MOISTURE ZONE: | Yes |
| REVERSIBLE DOORS: | Yes |
| DOOR OPEN ALARM: | Yes |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION: | 254 kWh |
| NOISE EMISSION CLASS: | C |
| SOUND POWER LEVEL: | 37.0 dB |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 8003437069864 |






























