| HEIGHT | 188.40 см |
| WIDTH | 54.6 см |
| DEPTH | 54.9 см |
| NET VOLUME | 269 L |
| TOTAL NO FROST SYSTEM | Yes |
| Brand | ELECTROLUX |
| MODEL: | ENG8MD19S |
| HEIGHT: | 188.40 см |
| WIDTH: | 54.6 см |
| DEPTH: | 54.9 см |
| NET VOLUME: | 269 L |
| NET VOLUME FRIDGE COMPARTMENT: | 207 L |
| NET VOLUME FREEZER COMPARTMENT: | 62 L |
| TOTAL NO FROST SYSTEM: | Yes |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | D |
| MOISTURE ZONE: | Yes |
| FRESH ZONE: | Yes |
| FAN IN FRIDGE COMPARTMENT: | Yes |
| DOOR OPEN ALARM: | Yes |
| ANNUAL ENERGY CONSUMPTION: | 172 kWh |
| NOISE EMISSION CLASS: | B |
| SOUND POWER LEVEL: | 34.0 dB |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 7333394131719 |



























