| CAPSULES TYPE | NESCAFE DOLCE GUSTO |
| POWER | 1500.00 W |
| PUMP PRESSURE | 15.00 bar |
| WATER TANK CAPACITY | 800.00 ml |
| AUTOMATIC CAPPUCCINO SYSTEM | No |
| Brand | KRUPS |
| MODEL: | GENIO S KP243B10 |
| CAPSULES TYPE: | NESCAFE DOLCE GUSTO |
| POWER: | 1500.00 W |
| PUMP PRESSURE: | 15.00 bar |
| BODY MATERIAL: | PLASTIC |
| WATER TANK CAPACITY: | 800.00 ml |
| HOT AND COLD DRINKS: | Yes |
| COFFEE LENGTH SETTINGS: | Yes |
| TOUCH CONTROL: | No |
| AUTOMATIC CAPPUCCINO SYSTEM: | No |
| AUTOSHUT OFF: | Yes |
| CONSUMABLES: | Yes |
| INCLUDED ACCESSORIES: | No |
| HEIGHT: | 273.00 мм |
| WIDTH: | 286.00 мм |
| DEPTH-MM: | 112.00 мм |
| COLOUR: | СИВ |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| WEIGHT WITH PACKAGE: | 2.650 kg |
| EAN | 3045380024335 |











