| CAPACITYCOOLING(NOMINAL) | 5.100 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL) | 5.200 KW |
| ENERGY CLASS COOLING | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING | A+ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING | 1.680 KW |
| POWERCONSHEATING | 1.430 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING | -15/48 °C |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO | -15 °C |
| Brand | SANG |
| MODEL: | AS18IN/AS18OUT-5 |
| CAPACITY COOLING (BTU/h): | 18000 BTU/h |
| CAPACITYCOOLING(NOMINAL): | 5.100 KW |
| CAPACITYHEATING(NOMINAL): | 5.200 KW |
| SEASONAL COEFFICIENT SCOP: | 4 |
| SEASONAL COEFFICIENT SEER: | 6.7 |
| ENERGY CLASS COOLING: | A++ |
| ENERGY CLASS HEATING: | A+ |
| POWERCONSUMPTIONCOOLING: | 1.680 KW |
| TEMPERATURE RANGE COOLING: | -15/48 °C |
| EFFICIENT IN HEATING MODE UPTO: | -15 °C |
| BACTERIA KILLING FILTER: | Yes |
| AUTO RESTART: | Yes |
| DEHUMIDIFICATION: | 2 L/hr |
| NOISE LEV.INSIDE UNIT MIN/MAX: | 56 dB |
| NOISE LEV.OUTSIDE UNIT: | 62 dB |
| AIR CIRCULATION (M3/H): | 850 М3/Ч |
| DIMENSIONS W/H/D(INDOOR UNIT): | 900/310/225 ММ |
| DIMENSIONS W/H/D(OUTDOOR UNIT): | 708/530/258 ММ |
| WEIGHT INSIDE UNIT: | 10 KG |
| WEIGHT OUTSIDE UNIT: | 22 KG |
| REFRIGERANT TYPE: | R32 |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 6591850143305 |











