| RESOLUTION | 12.0 MPx |
| OPTICALZOOM | 4 |
| DISPLAY SIZE INCH | 3.0 " |
| Brand | OLYMPUS |
| MODEL: | TG-7 RED |
| RESOLUTION: | 12.0 MPx |
| OPTICALZOOM: | 4 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 3.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 7.6 см |
| TYPE OF SENSOR: | 1/1.3" BSI CMOS |
| ISO SENSETIVITY: | 100-1600 |
| INTERNAL MEMORY: | No |
| MEMORY CARD TYPE: | SD/SDHC/SDXC |
| IMAGE STABILIZATION: | Yes |
| BODY MATERIAL: | ПЛАСТМАСА |
| WATERRESISTANT: | Yes |
| WI-FI: | Yes |
| COLOUR: | ЧЕРВЕН |
| VIDEO RESOLUTION: | 4К 3840 x 2160 |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4545350055981 |










