| HDD | SSD 825 GB 5.5GB/S |
| Brand | PLAYSTATION |
| MODEL: | 5 (SLIM) DIGITAL EDITION |
| MODEL SHORT NAME: | PS5 |
| CPU: | x86-64-AMD Ryzen™ “Zen 2” |
| GPU: | AMD Radeon™RDNA up to 2.23 GHz |
| MEMORY: | GDDR6 16GB, 448GB/s Bandwidth |
| HDD: | SSD 825 GB 5.5GB/S |
| BLUETOOTH: | Yes |
| INPUT: | USB Type-A x 2, USB Type-C |
| OUTPUT: | HDMI Support of 4K and 8K TVs |
| WIRELESS CONTROLLER: | Yes |
| DIMENSION: | 358 X 96 X 216 |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 711719020844 |

















