| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 512 GB |
| PROCESSOR TYPE | INTEL CORE I7-13620H |
| DISPLAY SIZE INCH | 16.0 " |
| PROCESSOR SPEED | До 4.9 GHz |
| DISPLAY TYPE | IPS, МАТОВ, 165 Hz |
| VIDEO CARD TYPE | NVIDIA GEFORCE RTX3050 |
| OS | WINDOWS 11 |
| Brand | ACER |
| MODEL: | NL16-71G-74FK NH.DACEX.004 |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 16 GB |
| SSD: | 512 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.950 kg |
| PROCESSOR KIND: | INTEL CORE i7 |
| PROCESSOR TYPE: | INTEL CORE I7-13620H |
| DISPLAY SIZE INCH: | 16.0 " |
| PROCESSOR SPEED: | До 4.9 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | DDR5 |
| DISPLAY TYPE: | IPS, МАТОВ, 165 Hz |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920x1200 |
| VIDEO CARD TYPE: | NVIDIA GEFORCE RTX3050 |
| GRAPHIC MEMORY SIZE: | 6 GB GDDR6 |
| WEB CAMERA: | HD + Privacy Shutter |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.2 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB-A 3.2, 1x USB-C 3.2,TB4 |
| HDMI: | Yes |
| OS: | WINDOWS 11 |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | No |
| OTHER PORTS: | AUX, LAN |
| BATTERY TYPE: | 3 Cell 53 Wh Li Ion |
| COLOUR: | SHALE BLACK |
| Gaming: | Yes |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711474651662 |
































