| TYPE | 2-IN-1 |
| PROCESSOR TYPE | AMD RYZEN 7 5825U |
| PROCESSOR SPEED | 2.0 - 4.5 GHz |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 512 GB |
| DISPLAY TYPE | IPS, Glossy, Touch |
| VIDEO CARD TYPE | AMD RADEON GRAPHICS |
| OS | WINDOWS 11 |
| Brand | LENOVO |
| MODEL: | Flex 5 14ABR8 82XX00GBBM |
| TYPE: | 2-IN-1 |
| PROCESSOR KIND: | RYZEN 7 |
| PROCESSOR TYPE: | AMD RYZEN 7 5825U |
| PROCESSOR SPEED: | 2.0 - 4.5 GHz |
| RAM: | 16 GB |
| RAM MEMORY TYPE: | LPDDR4X |
| SSD: | 512 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920x1200 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 14.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 35.6 см |
| VIDEO CARD TYPE: | AMD RADEON GRAPHICS |
| WEB CAMERA: | 1080p + Privacy Shutter |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.3 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB-A 3.2, 1x USB-C 3.2 |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX, SD Card Reader |
| OS: | WINDOWS 11 |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 3 cell 52.5Wh Li-Ion |
| CHARGER INCLUDED: | Yes |
| WEIGHT: | 1.550 kg |
| COLOUR: | ABYSS BLUE |
| Gaming: | No |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 198157179677 |

































