| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 1000 GB |
| PROCESSOR TYPE | INTEL CORE I7-14650HX |
| DISPLAY SIZE INCH | 16.0 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 5.2 GHz |
| DISPLAY TYPE | МАТОВ, 165 Hz |
| VIDEO CARD TYPE | NVIDIA GEFORCE RTX5060 |
| OS | WINDOWS 11 |
| Brand | ASUS |
| MODEL: | Gaming F16 FX608JMR-RV010W |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 16 GB |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 2.200 kg |
| PROCESSOR KIND: | INTEL CORE i7 |
| PROCESSOR TYPE: | INTEL CORE I7-14650HX |
| DISPLAY SIZE INCH: | 16.0 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 5.2 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | DDR5 |
| DISPLAY TYPE: | МАТОВ, 165 Hz |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920х1200 |
| VIDEO CARD TYPE: | NVIDIA GEFORCE RTX5060 |
| GRAPHIC MEMORY SIZE: | 8 GB GDDR7 |
| WEB CAMERA: | 1080p + IR |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.4 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 3x USB-A 3.2, 2x USB-C (1xTB4) |
| HDMI: | Yes |
| OS: | WINDOWS 11 |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| OTHER PORTS: | LAN, AUX |
| BATTERY TYPE: | 4 CELL 90 Wh LI-ION |
| COLOUR: | JAEGER GRAY |
| Gaming: | Yes |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711636278089 |









































