| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 24 GB |
| SSD | 1000 GB |
| PROCESSOR TYPE | AMD RYZEN 7 7435HS |
| DISPLAY SIZE INCH | 15.6 " |
| PROCESSOR SPEED | до 4.5 GHz |
| DISPLAY TYPE | IPS, МАТОВ, 144 Hz, G-SYNC |
| VIDEO CARD TYPE | NVIDIA GEFORCE RTX4070 |
| OS | No |
| Brand | LENOVO |
| MODEL: | LOQ 15ARP9 83JC00EABM |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 24 GB |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 2.380 kg |
| PROCESSOR KIND: | RYZEN 7 |
| PROCESSOR TYPE: | AMD RYZEN 7 7435HS |
| DISPLAY SIZE INCH: | 15.6 " |
| PROCESSOR SPEED: | до 4.5 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | DDR5 |
| DISPLAY TYPE: | IPS, МАТОВ, 144 Hz, G-SYNC |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920x1080 |
| VIDEO CARD TYPE: | NVIDIA GEFORCE RTX4070 |
| GRAPHIC MEMORY SIZE: | 8 GB GDDR6 |
| WEB CAMERA: | 720p + E-shutter |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.2 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 3x USB 3.2, 1x USB-C |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX, LAN |
| OS: | No |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 4 CELL 60 Wh LI-ION |
| COLOUR: | LUNA GREY |
| Gaming: | Yes |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 198155426858 |































