| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 32 GB |
| SSD | 1000 GB |
| PROCESSOR TYPE | INTEL CORE I5-13450HX |
| DISPLAY SIZE INCH | 15.6 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 4.6 GHz |
| DISPLAY TYPE | IPS, МАТОВ, 144 Hz, G-SYNC |
| VIDEO CARD TYPE | NVIDIA GEFORCE RTX5050 |
| OS | No |
| Brand | LENOVO |
| MODEL: | LOQ 15IRX10 83JE00WWBM |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 32 GB |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 2.400 kg |
| PROCESSOR KIND: | INTEL CORE i5 |
| PROCESSOR TYPE: | INTEL CORE I5-13450HX |
| DISPLAY SIZE INCH: | 15.6 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 4.6 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | DDR5 |
| DISPLAY TYPE: | IPS, МАТОВ, 144 Hz, G-SYNC |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920x1080 |
| VIDEO CARD TYPE: | NVIDIA GEFORCE RTX5050 |
| GRAPHIC MEMORY SIZE: | 8 GB GDDR7 |
| WEB CAMERA: | 5 MP + E-shutter |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.2 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 3x USB-A 3.2, 1x USB-C 3.2 |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX, LAN |
| OS: | No |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 4 CELL 60 Wh LI-ION |
| COLOUR: | LUNA GREY |
| Gaming: | Yes |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 199272639022 |
































