| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 1000 GB |
| PROCESSOR TYPE | INTEL CORE I7-14650HX |
| DISPLAY SIZE INCH | 15.6 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 5.2 GHz |
| DISPLAY TYPE | IPS-Level, МАТОВ, 165 Hz |
| VIDEO CARD TYPE | NVIDIA GEFORCE RTX5070 |
| OS | No |
| Brand | MSI |
| MODEL: | Katana 15 HX B14WGK-215XBG |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 16 GB |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 2.400 kg |
| PROCESSOR KIND: | INTEL CORE i7 |
| PROCESSOR TYPE: | INTEL CORE I7-14650HX |
| DISPLAY SIZE INCH: | 15.6 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 5.2 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | DDR5 |
| DISPLAY TYPE: | IPS-Level, МАТОВ, 165 Hz |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2560x1440 |
| VIDEO CARD TYPE: | NVIDIA GEFORCE RTX5070 |
| GRAPHIC MEMORY SIZE: | 8 GB GDDR7 |
| WEB CAMERA: | 720p |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.3 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 3x USB-A 3.2, 1x USB-C 3.2 |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX, LAN |
| OS: | No |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 4-CELL 75 Wh LI-ION |
| COLOUR: | BLACK |
| Gaming: | Yes |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711377350556 |





























