| TYPE | 2-IN-1 |
| PROCESSOR TYPE | INTEL CORE I5-13420H |
| PROCESSOR SPEED | ДО 4.6 GHz |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 1000 GB |
| DISPLAY TYPE | OLED, ЛЪСКАВ, TOUCH |
| VIDEO CARD TYPE | INTEL UHD GRAPHICS |
| OS | WINDOWS 11 |
| Brand | LENOVO |
| MODEL: | IdeaPad 5 14IRH9 83KX000TBM |
| TYPE: | 2-IN-1 |
| PROCESSOR KIND: | INTEL CORE i5 |
| PROCESSOR TYPE: | INTEL CORE I5-13420H |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 4.6 GHz |
| RAM: | 16 GB |
| RAM MEMORY TYPE: | LPDDR5x |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920x1200 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 14.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 35.6 см |
| VIDEO CARD TYPE: | INTEL UHD GRAPHICS |
| WEB CAMERA: | 1080p + Privacy Shutter |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.2 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB 3.2, 2x USB-C 3.2 |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX, FPS, MicroSD Card Reader |
| OS: | WINDOWS 11 |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 3 CELL 57 Wh Li-ion |
| WEIGHT: | 1.500 kg |
| COLOUR: | LUNA GREY |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 198153976744 |
































