| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 512 GB |
| PROCESSOR TYPE | INTEL CORE I7-13620H |
| DISPLAY SIZE INCH | 17.3 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 4.9 GHz |
| VIDEO CARD TYPE | INTEL UHD GRAPHICS |
| OS | WINDOWS 11 |
| Brand | ACER |
| MODEL: | A17-51M-7616 NX.JHDEX.002 |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 16 GB |
| SSD: | 512 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 2.090 kg |
| PROCESSOR KIND: | INTEL CORE i7 |
| PROCESSOR TYPE: | INTEL CORE I7-13620H |
| DISPLAY SIZE INCH: | 17.3 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 4.9 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | LPDDR5 |
| DISPLAY TYPE: | IPS, МАТОВ |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920x1080 |
| VIDEO CARD TYPE: | INTEL UHD GRAPHICS |
| WEB CAMERA: | Yes |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.1 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB-A 3.2, 1x USB-C 3.2 |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX |
| OS: | WINDOWS 11 |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | No |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 3 CELL 50 Wh Li-Ion |
| COLOUR: | STEEL GRAY |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711474404541 |






























