| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 512 GB |
| PROCESSOR TYPE | INTEL CORE 5 120U |
| DISPLAY SIZE INCH | 15.6 " |
| PROCESSOR SPEED | Д0 5.0 GHz |
| VIDEO CARD TYPE | INTEL GRAPHICS |
| OS | WINDOWS 11 |
| Brand | ACER |
| MODEL: | AG15-72P-536Y NX.JRREX.006 |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 16 GB |
| SSD: | 512 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.530 kg |
| PROCESSOR KIND: | INTEL CORE 5 |
| PROCESSOR TYPE: | INTEL CORE 5 120U |
| DISPLAY SIZE INCH: | 15.6 " |
| PROCESSOR SPEED: | Д0 5.0 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | DDR4 |
| DISPLAY TYPE: | IPS, МАТОВ |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920x1080 |
| VIDEO CARD TYPE: | INTEL GRAPHICS |
| WEB CAMERA: | 1080p |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.1 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB 3.2, 2x USB-C |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX |
| OS: | WINDOWS 11 |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | No |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 3-CELL 53 Wh LI-ION |
| COLOUR: | PURE SILVER |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711474790088 |






























