| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 32 GB |
| SSD | 1000 GB |
| PROCESSOR TYPE | INTEL CORE I9-13900H |
| DISPLAY SIZE INCH | 16.0 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 5.4 GHz |
| VIDEO CARD TYPE | INTEL IRIS XE GRAPHICS |
| OS | WINDOWS 11 |
| Brand | ACER |
| MODEL: | AG16-71P-989Q NX.JS9EX.005 |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 32 GB |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.650 kg |
| PROCESSOR KIND: | INTEL CORE i9 |
| PROCESSOR TYPE: | INTEL CORE I9-13900H |
| DISPLAY SIZE INCH: | 16.0 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 5.4 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | DDR5 |
| DISPLAY TYPE: | IPS, 120 Hz |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920x1200 |
| VIDEO CARD TYPE: | INTEL IRIS XE GRAPHICS |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.1 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB-A 3.2, 2x USB-C 3.2 |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX |
| OS: | WINDOWS 11 |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 3-CELL 53 Wh LI-ION |
| COLOUR: | PURE SILVER |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711474807816 |


























