| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 512 GB |
| PROCESSOR TYPE | AMD RYZEN 3 5300U |
| DISPLAY SIZE INCH | 15.6 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 3.8 GHz |
| VIDEO CARD TYPE | AMD RADEON GRAPHICS |
| OS | WINDOWS 11 |
| Brand | ACER |
| MODEL: | AL15-41P-R77T NX.J53EX.002 |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 16 GB |
| SSD: | 512 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.700 kg |
| PROCESSOR KIND: | RYZEN 3 |
| PROCESSOR TYPE: | AMD RYZEN 3 5300U |
| DISPLAY SIZE INCH: | 15.6 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 3.8 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | DDR4 |
| DISPLAY TYPE: | IPS, МАТОВ |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920x1080 |
| VIDEO CARD TYPE: | AMD RADEON GRAPHICS |
| WEB CAMERA: | 720p |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.1 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 3x USB 3.2, 1x USB-C 3.2 |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX, MicroSD Card Reader |
| OS: | WINDOWS 11 |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | No |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 58 Wh LI-ION |
| COLOUR: | SILVER |
| Gaming: | No |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4711474786746 |



































