| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 512 GB |
| PROCESSOR TYPE | AMD RYZEN 7 5825U |
| DISPLAY SIZE INCH | 15.6 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 4.5 GHz |
| VIDEO CARD TYPE | AMD RADEON GRAPHICS |
| OS | No |
| Brand | HP |
| MODEL: | 15-FC0025NU C08ZLEA |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 16 GB |
| SSD: | 512 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.590 kg |
| PROCESSOR KIND: | RYZEN 7 |
| PROCESSOR TYPE: | AMD RYZEN 7 5825U |
| DISPLAY SIZE INCH: | 15.6 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 4.5 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | DDR4 |
| DISPLAY TYPE: | МАТОВ |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920x1080 |
| VIDEO CARD TYPE: | AMD RADEON GRAPHICS |
| WEB CAMERA: | 720p + Privacy Shutter |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.4 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB-A 3.2, 1x USB-C |
| HDMI: | Yes |
| OS: | No |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | No |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX |
| BATTERY TYPE: | 3 CELL 41 Wh Li-Ion |
| COLOUR: | CHALKBOARD GRAY |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 199251847349 |




























