| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 1000 GB |
| PROCESSOR TYPE | AMD RYZEN 7 7735HS |
| DISPLAY SIZE INCH | 15.3 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 4.75 GHz |
| VIDEO CARD TYPE | AMD RADEON 680M GRAPHICS |
| OS | WINDOWS 11 |
| Brand | LENOVO |
| MODEL: | Slim 3 15ARP10 83K700CRBM |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 16 GB |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.590 kg |
| PROCESSOR KIND: | RYZEN 7 |
| PROCESSOR TYPE: | AMD RYZEN 7 7735HS |
| DISPLAY SIZE INCH: | 15.3 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 4.75 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | DDR5 |
| DISPLAY TYPE: | IPS, МАТОВ |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920x1200 |
| VIDEO CARD TYPE: | AMD RADEON 680M GRAPHICS |
| WEB CAMERA: | 720p + Privacy shutter |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.3 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB-A 3.2, 1x USB-C 3.2 |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX, CARD READER |
| OS: | WINDOWS 11 |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 3 CELL 50 Wh LI-ION |
| COLOUR: | LUNA GREY |
| Gaming: | No |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 199272540083 |

































