| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 8 GB |
| SSD | 512 GB |
| PROCESSOR TYPE | INTEL CORE I3-1315U |
| DISPLAY SIZE INCH | 15.6 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 4.5 GHz |
| VIDEO CARD TYPE | INTEL UHD GRAPHICS |
| OS | WINDOWS 11 |
| Brand | LENOVO |
| MODEL: | Slim 3 15IRU8 82X700KBBM |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 8 GB |
| SSD: | 512 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.620 kg |
| PROCESSOR KIND: | INTEL CORE i3 |
| PROCESSOR TYPE: | INTEL CORE I3-1315U |
| DISPLAY SIZE INCH: | 15.6 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 4.5 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | LPDDR5 |
| DISPLAY TYPE: | IPS, МАТОВ |
| DISPLAY RESOLUTION: | 1920x1080 |
| VIDEO CARD TYPE: | INTEL UHD GRAPHICS |
| WEB CAMERA: | 720p + Privacy Shutter |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.2 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB-A 3.2, 1x USB-C 3.2 |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX, SD CARD READER |
| OS: | WINDOWS 11 |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | No |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 3 CELL 47 Wh LI-ION |
| COLOUR: | ARCTIC GREY |
| Gaming: | No |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 199273344918 |





























