| TYPE | LAPTOP |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 512 GB |
| PROCESSOR TYPE | AMD RYZEN 7 7735HS |
| DISPLAY SIZE INCH | 15.1 " |
| PROCESSOR SPEED | ДО 4.75 GHz |
| VIDEO CARD TYPE | AMD RADEON 680M GRAPHICS |
| OS | WINDOWS 11 |
| Brand | LENOVO |
| MODEL: | Slim 5 15ARP10 83J30053BM |
| TYPE: | LAPTOP |
| RAM: | 16 GB |
| SSD: | 512 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.490 kg |
| PROCESSOR KIND: | RYZEN 7 |
| PROCESSOR TYPE: | AMD RYZEN 7 7735HS |
| DISPLAY SIZE INCH: | 15.1 " |
| PROCESSOR SPEED: | ДО 4.75 GHz |
| RAM MEMORY TYPE: | LPDDR5x |
| DISPLAY TYPE: | OLED, ЛЪСКАВ, 165 Hz |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2560x1600 |
| VIDEO CARD TYPE: | AMD RADEON 680M GRAPHICS |
| WEB CAMERA: | 720p + Privacy Shutter |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.3 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2x USB-A 3.2, 2x USB-C 3.2 |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX, CARD READER |
| OS: | WINDOWS 11 |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | Yes |
| BATTERY TYPE: | 4 CELL 70 Wh LI-ION |
| COLOUR: | SEAFOAM GREEN |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 198158884402 |




























