| TYPE | ULTRABOOK |
| RAM | 16 GB |
| SSD | 256 GB |
| PROCESSOR TYPE | APPLE M2 CHIP |
| DISPLAY SIZE INCH | 13.6 " |
| DISPLAY TYPE | LIQUID RETINA, IPS |
| VIDEO CARD TYPE | APPLE 8 CORE GPU |
| OS | MAC OS |
| Brand | APPLE |
| MODEL: | AIR 13,6" 256GB/STR |
| TYPE: | ULTRABOOK |
| RAM: | 16 GB |
| SSD: | 256 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.240 kg |
| PROCESSOR KIND: | APPLE M2 |
| PROCESSOR TYPE: | APPLE M2 CHIP |
| DISPLAY SIZE INCH: | 13.6 " |
| RAM MEMORY TYPE: | unified memory |
| DISPLAY TYPE: | LIQUID RETINA, IPS |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2560 x 1664 |
| VIDEO CARD TYPE: | APPLE 8 CORE GPU |
| WEB CAMERA: | 1080p FaceTime HD |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11AX, BT5.0 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 2xTHUNDERBOLT 3 / USB 4 |
| HDMI: | No |
| OTHER PORTS: | AUX |
| OS: | MAC OS |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | No |
| BATTERY TYPE: | 52,6 Wh LI-POLYMER |
| COLOUR: | STARLIGHT |
| WARRANTY: | 12 MONTHS |
| PRODUCT NUMBER: | MC7W4ZE/A |
| EAN | 195949900129 |

























