| TYPE | ULTRABOOK |
| RAM | 36 GB |
| SSD | 1000 GB |
| PROCESSOR TYPE | APPLE M4 MAX 14-CORE CHIP |
| DISPLAY SIZE INCH | 14.2 " |
| DISPLAY TYPE | LIQUID RETINA XDR |
| VIDEO CARD TYPE | APPLE 32 CORE GPU |
| OS | MAC OS |
| Brand | APPLE |
| MODEL: | 14" M4M 14C 36/1T SL |
| TYPE: | ULTRABOOK |
| RAM: | 36 GB |
| SSD: | 1000 GB |
| HARD DRIVE TYPE: | SSD |
| WEIGHT: | 1.620 kg |
| PROCESSOR KIND: | APPLE M4 MAX |
| PROCESSOR TYPE: | APPLE M4 MAX 14-CORE CHIP |
| DISPLAY SIZE INCH: | 14.2 " |
| RAM MEMORY TYPE: | UNIFIED MEMORY |
| DISPLAY TYPE: | LIQUID RETINA XDR |
| DISPLAY RESOLUTION: | 3024x1964 |
| VIDEO CARD TYPE: | APPLE 32 CORE GPU |
| WEB CAMERA: | 12MP Center Stage |
| WIRELESS ADAPTER: | 802.11 ax, Bluetooth 5.3 |
| NUMBER OF USB PORTS: | 3x THUNDERBOLT 5 |
| HDMI: | Yes |
| OTHER PORTS: | AUX, SDXC CARD READER |
| OS: | MAC OS |
| KEYBOARD BACKLIGHT: | Yes |
| BDS KEYBOARD: | No |
| BATTERY TYPE: | 72.4 Wh LI-POLYMER |
| COLOUR: | SILVER |
| WARRANTY: | 12 MONTHS |
| PRODUCT NUMBER: | MX2G3ZE/A |
| EAN | 195949874581 |






















