| DISPLAY TECHNOLOGY | VA |
| SCREEN TYPE | Curved |
| DISPLAY SIZE INCH | 27.0 " |
| RESOLUTION | 1920x1080 |
| REFRESH RATE | 144.00 Hz |
| Brand | ACER |
| MODEL: | ED270P0bmipx UM.HE0EE.005 |
| DISPLAY TECHNOLOGY: | VA |
| DISPLAY COVERAGE: | МАТОВ |
| SCREEN TYPE: | Curved |
| TOUCH SCREEN: | No |
| DISPLAY SIZE INCH: | 27.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 68.6 см |
| ASPECT RATIO: | 16:9 |
| RESOLUTION: | 1920x1080 |
| RESPONSE TIME G2G: | 1.00 ms |
| RESPONSE TIME MPRT: | 1.00 ms |
| BRIGHTNESS: | 250 nits |
| STATIC CONTRAST RATIO: | 3000:1 |
| DYNAMIC CONTRAST: | 100 000 000:1 |
| DISPLAY COMPATIBILITY: | AMD FREESYNC |
| PIXEL PITCH: | 0.311 мм |
| ANGLEVIEW: | 178°/178° |
| PIVOT FUNCTION: | No |
| HEIGHT ADJUSTMENT: | No |
| HDMI: | 1 БР |
| HDMI VERSION: | 1.4 |
| DisplayPort: | 1 БР |
| DISPLAYPORT VERSION: | 1.2 |
| OTHER PORTS: | AUX out |
| VESA COMPATIBILITY: | 75X75 MM |
| SPEAKERS: | Yes |
| MISCELLANEOUS: | FLICKER-LESS |
| Gaming: | Yes |
| DIMENSION: | 611 X 456 X 199 MM |
| WEIGHT: | 3.900 kg |
| COLOUR: | BLACK |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | D |
| EAN | 4711474510990 |


























