| PROCESSOR - CPU | AMD RYZEN 7 |
| PROCESSOR MODEL | AMD RYZEN 7 7700 |
| CPU FREQUENCY | ДО 5.3 GHZ |
| CORES | 8 |
| THREADS | 16 |
| GRAPHICS CARD - GPU | GEFORCE RTX 5060 TI 16G VENTUS |
| POWER SUPPLY - PSU | 750 W |
| RAM | 16+16 GB |
| CAS LATENCY - CL | CL36 |
| Brand | GRIGS |
| MODEL: | NOVA MAX |
| PROCESSOR - CPU: | AMD RYZEN 7 |
| PROCESSOR MODEL: | AMD RYZEN 7 7700 |
| CPU FREQUENCY: | ДО 5.3 GHZ |
| CORES: | 8 |
| THREADS: | 16 |
| CPU COOLER: | THERMALRIGHT AQUA ELITE 240 V3 |
| GPU BRAND: | MSI |
| GRAPHICS CARD - GPU: | GEFORCE RTX 5060 TI 16G VENTUS |
| PSU BRAND: | DEEPCOOL |
| PSU MODEL: | PL750D ATX 3.0 |
| POWER SUPPLY - PSU: | 750 W |
| MOTHERBOARD: | ASROCK B850 PRO RS WIFI |
| CHIPSET: | AM5 |
| RAM: | 16+16 GB |
| TYPE RAM: | DDR5 |
| RAM FREQUENCY: | 6000 MHz |
| CAS LATENCY - CL: | CL36 |
| SSD: | 2000 GB |
| DRIVE TYPE: | SSD M.2 2280 |
| CASE TYPE: | MID TOWER |
| CASE MODEL: | 1STPLAYER MEGAVIEW MV8 BLACK |
| MOTHERBOARD PORTS 1: | 2X USB-C 3.2, 4X USB-A 3.2 |
| MOTHERBOARD PORTS 2: | 6X USB-A 2.0, 2.5G LAN, AUX |
| GPU PORTS: | 3X DP 2.1B, 1X HDMI 2.1B |
| CASE PORTS: | 2X USB 3.0, 1X USB 2.0, AUX |
| DISPLAY: | No |
| KEYBOARD: | No |
| MOUSE: | No |
| BLUETOOTH: | Yes |
| WLAN: | Yes |
| OS: | No |
| Gaming: | Yes |
| NOTE: | ILLUSTRATED IMAGE |
| WARRANTY: | 36 MONTHS |
| EAN | 3802601161152 |













