| RATED CAPACITY COMPLETE CYCLE | 7.0 kg |
| RATED CAPACITY WASHINGCYCLE | 11.0 kg |
| SPIN-RPM | 1600 об/min |
| INVERTER MOTOR | Yes |
| DEPTH | 64.0 см |
| Brand | AEG |
| MODEL: | LWR85066OE |
| RATED CAPACITY COMPLETE CYCLE: | 7.0 kg |
| RATED CAPACITY WASHINGCYCLE: | 11.0 kg |
| NEW ENERGY CLASSCOMPLETECYCLE: | D |
| NEW ENERGY CLASSWASHINGCYCLE: | A |
| SPIN DRYING EFFICIENCY CLASS: | A |
| SPIN-RPM: | 1600 об/min |
| INVERTER MOTOR: | Yes |
| WEIGHTEDENERGYCONSUMPTIONCOMPL: | 342 kWh |
| WEIGHTEDWATERCONSUMPTIONCOMPLE: | 85 L |
| WEIGHTEDWATERCONSUMPTIONWASHIN: | 51 L |
| DURATION COMPLETECYCLE: | 7:25 H |
| DURATION WASHINGCYCLE: | 3:59 H |
| QUICK PROGRAM: | 20 мин |
| NOISE EMISSION CLASS: | B |
| SOUND POWER LEVEL: | 76.0 dB |
| START DELAY: | Yes |
| AUTOPROGRAM WASH AND DRY: | Yes |
| SPECIAL PROGRAM SPORTS WEAR: | Yes |
| COLOUR: | БЯЛ |
| HEIGHT: | 85.00 см |
| WIDTH: | 60.0 см |
| DEPTH: | 64.0 см |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 7333394053790 |













