| RATED CAPACITY COMPLETE CYCLE | 6.0 kg |
| RATED CAPACITY WASHINGCYCLE | 9.0 kg |
| SPIN-RPM | 1400 об/min |
| INVERTER MOTOR | Yes |
| STEAM PROGRAM | Yes |
| Brand | ELECTROLUX |
| MODEL: | EW9WN249W |
| RATED CAPACITY COMPLETE CYCLE: | 6.0 kg |
| RATED CAPACITY WASHINGCYCLE: | 9.0 kg |
| NEW ENERGY CLASSCOMPLETECYCLE: | D |
| NEW ENERGY CLASSWASHINGCYCLE: | B |
| SPIN DRYING EFFICIENCY CLASS: | B |
| SPIN-RPM: | 1400 об/min |
| INVERTER MOTOR: | Yes |
| HEAT PUMP DRYING: | Yes |
| WEIGHTEDENERGYCONSUMPTIONCOMPL: | 275 kWh |
| WEIGHTEDENERGYCONSUMPTIONWASHI: | 57 kWh |
| WEIGHTEDWATERCONSUMPTIONCOMPLE: | 50 L |
| WEIGHTEDWATERCONSUMPTIONWASHIN: | 46 L |
| DURATION COMPLETECYCLE: | 9:20 |
| DURATION WASHINGCYCLE: | 3:40 |
| NOISE EMISSION CLASS: | B |
| SOUND POWER LEVEL: | 75.0 dB |
| START DELAY: | Yes |
| OVERFLOW PROTECTION: | Yes |
| SPECIALPROGRAM JACKET: | Yes |
| COLOUR: | БЯЛ |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 7332543836031 |




















