| RATED CAPACITY COMPLETE CYCLE | 6.0 kg |
| RATED CAPACITY WASHINGCYCLE | 9.0 kg |
| INVERTER MOTOR | Yes |
| STEAM PROGRAM | Yes |
| DEPTH | 63.6 см |
| Brand | ELECTROLUX |
| MODEL: | EN9W2496BE |
| RATED CAPACITY COMPLETE CYCLE: | 6.0 kg |
| RATED CAPACITY WASHINGCYCLE: | 9.0 kg |
| NEW ENERGY CLASSCOMPLETECYCLE: | B |
| NEW ENERGY CLASSWASHINGCYCLE: | A |
| ENERGYCLASSCYCLEDRYING: | B |
| ENERGY CONSUMPTION: | 206 kWh |
| SPIN DRYING EFFICIENCY CLASS: | B |
| INVERTER MOTOR: | Yes |
| NOISE EMISSION CLASS: | B |
| SOUND POWER LEVEL: | 76.0 dB |
| EASY IRONFUNCTION: | Yes |
| START DELAY: | Yes |
| OVERFLOW PROTECTION: | Yes |
| WI-FI CONTROL: | Yes |
| COLOUR: | WHITE |
| HEIGHT: | 87.00 см |
| WIDTH: | 59.7 см |
| DEPTH: | 63.6 см |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 7333394155364 |


















