| RATED CAPACITY COMPLETE CYCLE | 5.0 kg |
| RATED CAPACITY WASHINGCYCLE | 8.0 kg |
| SPIN-RPM | 1400 об/min |
| INVERTERMOTOR WITHOUT BELT | Yes |
| DEPTH | 56.0 см |
| Brand | HAIER |
| MODEL: | HWD80-B14959 S8U1S/ANTHR. |
| RATED CAPACITY COMPLETE CYCLE: | 5.0 kg |
| RATED CAPACITY WASHINGCYCLE: | 8.0 kg |
| NEW ENERGY CLASSCOMPLETECYCLE: | D |
| NEW ENERGY CLASSWASHINGCYCLE: | A |
| SPIN DRYING EFFICIENCY CLASS: | B |
| SPIN-RPM: | 1400 об/min |
| INVERTERMOTOR WITHOUT BELT: | Yes |
| WEIGHTEDENERGYCONSUMPTIONCOMPL: | 266 kWh |
| WEIGHTEDWATERCONSUMPTIONCOMPLE: | 75 L |
| WEIGHTEDWATERCONSUMPTIONWASHIN: | 44 L |
| DURATION COMPLETECYCLE: | 8:30 |
| DURATION WASHINGCYCLE: | 3:35 |
| QUICK PROGRAM: | 15 мин |
| NOISE EMISSION CLASS: | A |
| SOUND POWER LEVEL: | 72.0 dB |
| START DELAY: | Yes |
| WI-FI CONTROL: | Yes |
| SPECIAL PROGRAM DUVET: | Yes |
| COLOUR: | ANTHRACITE |
| HEIGHT: | 85.00 см |
| WIDTH: | 60.0 см |
| DEPTH: | 56.0 см |
| WARRANTY: | 2+4 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 6921081593530 |

























