| RATED CAPACITY COMPLETE CYCLE | 5.0 kg |
| RATED CAPACITY WASHINGCYCLE | 8.0 kg |
| SPIN-RPM | 1200 об/min |
| INVERTERMOTOR WITHOUT BELT | Yes |
| DEPTH | 48.0 см |
| Brand | LG |
| MODEL: | F2DR508SBW |
| RATED CAPACITY COMPLETE CYCLE: | 5.0 kg |
| RATED CAPACITY WASHINGCYCLE: | 8.0 kg |
| NEW ENERGY CLASSCOMPLETECYCLE: | E |
| NEW ENERGY CLASSWASHINGCYCLE: | A |
| SPIN DRYING EFFICIENCY CLASS: | B |
| SPIN-RPM: | 1200 об/min |
| INVERTERMOTOR WITHOUT BELT: | Yes |
| WEIGHTEDENERGYCONSUMPTIONCOMPL: | 326 kWh |
| WEIGHTEDWATERCONSUMPTIONCOMPLE: | 80 L |
| WEIGHTEDWATERCONSUMPTIONWASHIN: | 48 L |
| DURATION COMPLETECYCLE: | 7:40 |
| DURATION WASHINGCYCLE: | 3:38 |
| QUICK PROGRAM: | 14 мин |
| NOISE EMISSION CLASS: | A |
| SOUND POWER LEVEL: | 71.0 dB |
| START DELAY: | Yes |
| AUTOPROGRAM WASH AND DRY: | Yes |
| SPECIAL PROGRAM DUVET: | Yes |
| PROGRAM DRUM CLEANING: | Yes |
| COLOUR: | БЯЛ |
| HEIGHT: | 85.00 см |
| WIDTH: | 60.0 см |
| DEPTH: | 48.0 см |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 8806084296757 |






















