| INVERTER MOTOR | Yes |
| PROGRAMMES NUMBER | 8 |
| TEMPERATURES NUMBER | 3 |
| Brand | ELECTROLUX |
| MODEL: | E97LX200P |
| CAPACITYINSTANDARDPLACESETTING: | 15 |
| INVERTER MOTOR: | Yes |
| NOISE EMISSION CLASS: | A |
| SOUND POWER LEVEL: | 37.0 dB |
| PROGRAMMES NUMBER: | 8 |
| TEMPERATURES NUMBER: | 3 |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | A |
| ELECTRONIC DISPLAY: | Yes |
| START DELAY: | Yes |
| SELFCLEAN PROGRAM: | Yes |
| EXTRADRY FUNCTION: | Yes |
| SELFCLEAN FILTER: | Yes |
| WATER CONSUMPTION PER CYCLE: | 8.4 L |
| HEIGHT: | 86.50 см |
| WIDTH: | 60.0 см |
| DEPTH: | 56.0 см |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 7333394153407 |














