| TYPE | СТЕРЕО |
| SOUND CONTROL | No |
| Brand | ACER |
| MODEL: | NITRO NHW820 NP.HDS1A.008 |
| CONNECTION TYPE: | WITH CABEL |
| TYPE: | СТЕРЕО |
| FREQUENCY RANGE: | 20 Hz–20 kHz |
| IMPEDANCE: | 21 Ω |
| MICROHPONE: | Yes |
| SENSITIVITY: | 100 dB |
| SOUND CONTROL: | No |
| CABLE LENGHT: | 1.8 м |
| Gaming: | Yes |
| COLOUR: | BLACK |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4713883908733 |



















