| TYPE | СТЕРЕО |
| SOUND CONTROL | Yes |
| Brand | HYPERX |
| MODEL: | CLOUD STINGER CORE WIRELESS7.1 |
| CONNECTION TYPE: | WIRELESS |
| TYPE: | СТЕРЕО |
| FREQUENCY RANGE: | 20 Hz–20 kHz |
| IMPEDANCE: | 16 Ω |
| MICROHPONE: | Yes |
| SENSITIVITY: | 103 dB |
| SOUND CONTROL: | Yes |
| INTERFACE: | USB 2.0, USB charge |
| STREAMING: | Yes |
| KIND: | HEADPHONES |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 740617299809 |















