| DISPLAY SIZE INCH | 1.50 " |
| SIM CARD TYPE | E-SIM |
| MICROHPONE | Yes |
| SPO2 | Yes |
| Brand | HUAWEI |
| MODEL: | WATCH 5 BLACK 46MM RAT-L19F |
| DISPLAY TYPE: | AMOLED |
| RESOLUTION: | 466 x 466 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 1.50 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 3.81 см |
| INTERNAL MEMORY: | 32 GB, 2 GB RAM |
| SIM CARD TYPE: | E-SIM |
| MEMORY CARD SLOT: | No |
| GPS: | Yes |
| WLAN: | Yes |
| SMARTWATCH NOTIFICATIONS: | Yes |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| MICROHPONE: | Yes |
| HEART RATE MONITOR: | Yes |
| PEDOMETER: | Yes |
| DISTANCE: | Yes |
| SLEEP TRACKING: | Yes |
| BURNED CALORIES: | Yes |
| BAROMETER: | Yes |
| COMPASS: | Yes |
| SPO2: | Yes |
| SILENT ALARM: | Yes |
| DUST/WATER PROOF: | 5 ATM |
| SALTWATER-PROOF: | No |
| WEIGHT: | 63 g |
| CASE SIZE: | 46 MM |
| DIMENSION: | 46X46X11.3 MM |
| BATTERY TYPE: | 867 mAh |
| COMPATIBILITY: | ANDROID, IOS |
| COLOUR: | BLACK |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| PRODUCT NUMBER: | 55020EWB |
| EAN | 6942103154300 |

























