| DISPLAY SIZE INCH | 1.32 " |
| NFC | No |
| MICROHPONE | Yes |
| SPO2 | Yes |
| Brand | RIVERSONG |
| MODEL: | GLOW SILVER LEATHER |
| DISPLAY TYPE: | AMOLED |
| RESOLUTION: | 466x466 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 1.32 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 3.35 см |
| CPU: | JL7012 |
| GPS: | No |
| BLUETOOTH: | Yes |
| WLAN: | No |
| SMARTWATCH NOTIFICATIONS: | Yes |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| MICROHPONE: | Yes |
| HEART RATE MONITOR: | Yes |
| PEDOMETER: | Yes |
| DISTANCE: | Yes |
| SLEEP TRACKING: | Yes |
| BURNED CALORIES: | Yes |
| ALTIMETER: | No |
| BAROMETER: | No |
| COMPASS: | No |
| SPO2: | Yes |
| DUST/WATER PROOF: | IP68 |
| SALTWATER-PROOF: | No |
| BATTERY TYPE: | 220 mAh |
| COMPATIBILITY: | ANDROID, IOS |
| COLOUR: | LEATHER SILVER |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 6975222044443 |
















