| DISPLAY SIZE INCH | 1.97 " |
| NFC | Yes |
| MICROHPONE | Yes |
| SPO2 | Yes |
| Brand | REALME |
| MODEL: | WATCH 5 RMW2501 BLACK |
| DISPLAY TYPE: | AMOLED |
| RESOLUTION: | 390x450 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 1.97 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 5.00 см |
| GPS: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| WLAN: | No |
| NFC: | Yes |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| MICROHPONE: | Yes |
| HEART RATE MONITOR: | Yes |
| PEDOMETER: | Yes |
| DISTANCE: | Yes |
| SLEEP TRACKING: | Yes |
| BURNED CALORIES: | Yes |
| COMPASS: | Yes |
| SPO2: | Yes |
| DUST/WATER PROOF: | IP68 |
| SALTWATER-PROOF: | No |
| BATTERY TYPE: | 460 mAh |
| COMPATIBILITY: | ANDROID, IOS |
| COLOUR: | BLACK |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| PRODUCT NUMBER: | RMW2501 |
| EAN | 6941764468948 |





















