| DISPLAY SIZE INCH | 2.07 " |
| NFC | No |
| MICROHPONE | Yes |
| SPO2 | Yes |
| Brand | XIAOMI |
| MODEL: | REDMI WATCH 5 BLACK |
| DISPLAY TYPE: | AMOLED |
| RESOLUTION: | 432x514 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 2.07 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 5.25 см |
| OS: | HyperOS |
| GPS: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| WLAN: | No |
| SMARTWATCH NOTIFICATIONS: | Yes |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| MICROHPONE: | Yes |
| HEART RATE MONITOR: | Yes |
| PEDOMETER: | Yes |
| DISTANCE: | Yes |
| BURNED CALORIES: | Yes |
| ALTIMETER: | No |
| BAROMETER: | No |
| COMPASS: | No |
| SPO2: | Yes |
| DUST/WATER PROOF: | 5АТМ |
| SALTWATER-PROOF: | No |
| WEIGHT: | 33.5 g |
| CASE SIZE: | 47.5 MM |
| DIMENSION: | 47.5X41.1X11.3 MM |
| BATTERY TYPE: | 550 mAh |
| COMPATIBILITY: | ANDROID, IOS |
| COLOUR: | BLACK |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 6941812784563 |


















