| CPU | Qualcomm Snapdragon 680 |
| DISPLAY SIZE INCH | 6.70 " |
| INTERNAL MEMORY | 128 GB |
| RAM | 4 GB |
| REAR CAMERA RESOLUTION | 50+2+2 MP |
| BATTERY CAPACITY | 5000 mAh |
| FINGERPRINT | Yes |
| Brand | SAMSUNG |
| MODEL: | GALAXY A05s A057 BLACK |
| CPU: | Qualcomm Snapdragon 680 |
| TYPE: | SMARTPHONE |
| DISPLAY SIZE INCH: | 6.70 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 17.02 см |
| DISPLAY TYPE: | PLS |
| RESOLUTION: | 1080x2400 |
| PROCESSOR SPEED: | 2.4GHz Quad+1.9GHz Quad Corе |
| INTERNAL MEMORY: | 128 GB |
| USER AVAILABLE MEMORY: | 102 GB |
| MEMORY CARD SLOT: | Yes |
| REAR CAMERA: | Triple |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 50+2+2 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 13 MP |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| FLASH: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| OS: | ANDROID |
| VERSION: | 13 |
| DUAL SIM: | Yes |
| SIM CARD TYPE: | NANO |
| GPS: | Yes |
| A-GPS SUPPORT: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| WLAN: | Yes |
| NFC: | Yes |
| 3G: | Yes |
| 4G: | Yes |
| 5G: | No |
| MP3: | Yes |
| FMRADIO: | No |
| WEIGHT: | 195 g |
| DIMENSION: | 168X77.8X8.8 MM |
| BATTERY CAPACITY: | 5000 mAh |
| FINGERPRINT: | Yes |
| INTERFACE: | USB TYPE-C |
| COLOUR: | BLACK |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| OTHERS: | БЕЗ 220V АДАПТОР В КОМПЛЕКТА |
| EAN | 8806095268330 |



































