| CPU | MediaTek Dimensity 9500 |
| DISPLAY SIZE INCH | 6.83 " |
| INTERNAL MEMORY | 512 GB |
| RAM | 12 GB |
| REAR CAMERA RESOLUTION | 50+50+12 MP |
| BATTERY CAPACITY | 7000 mAh |
| FINGERPRINT | YES BUILT IN THE DISPLAY |
| Brand | XIAOMI |
| MODEL: | 17T Pro |
| CPU: | MediaTek Dimensity 9500 |
| TYPE: | SMARTPHONE |
| DISPLAY SIZE INCH: | 6.83 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 17.35 см |
| DISPLAY TYPE: | pOLED, 144 Hz |
| RESOLUTION: | 2772x1280 |
| INTERNAL MEMORY: | 512 GB |
| RAM: | 12 GB |
| REAR CAMERA: | Triple |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 50+50+12 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 32 MP |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| FLASH: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| OS: | ANDROID |
| DUAL SIM: | Yes |
| SIM CARD TYPE: | NANO+eSIM |
| GPS: | Yes |
| A-GPS SUPPORT: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| WLAN: | Yes |
| NFC: | Yes |
| 3G: | Yes |
| 4G: | Yes |
| 5G: | Yes |
| MP3: | Yes |
| FMRADIO: | No |
| DUST/WATER PROOF: | IP68 |
| WEIGHT: | 191 g |
| DIMENSION: | 151.1X71.8X8.06 MM |
| BATTERY CAPACITY: | 7000 mAh |
| FINGERPRINT: | YES BUILT IN THE DISPLAY |
| INTERFACE: | USB TYPE-C |
| COLOUR: | DEEP VIOLET |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| OTHERS: | WITHOUT POWER ADAPTER |
| EAN | 6932554469559 |
































