| POWER | 800 W |
| SPEED LEVELS | 1 |
| BODY MATERIAL | PLASTIC AND METAL |
| MATERIAL OF THE JUG | PLASTIC |
| Brand | PHILIPS |
| MODEL: | HR1855/70 |
| TYPE: | JUICER |
| POWER: | 800 W |
| SPEED LEVELS: | 1 |
| BODY MATERIAL: | PLASTIC AND METAL |
| MATERIAL OF THE JUG: | PLASTIC |
| JUICE JUG CAPACITY: | 0.80 L |
| PULP REGULATOR: | Yes |
| EXTRALARGE FEEDING TUBE: | Yes |
| ANTI-DROP SYSTEM: | Yes |
| PARTS SUITABLE FOR DISHWASHER: | Yes |
| DISASSEMBLE: | Yes |
| INCLUDED ACCESSORIES: | Yes |
| CABLE LENGTH: | 1.00 м |
| DIMENSIONS: | 255Х255Х457 |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| WEIGHT WITH PACKAGE: | 4.285 kg |
| EAN | 8710103718390 |









