| TYPE | CONDENSATION HEAT PUMP |
| CAPACITY | 16.0 kg |
| DEPTH | 84.4 см |
| Brand | SAMSUNG |
| MODEL: | DV16DG8600BVU4 |
| TYPE: | CONDENSATION HEAT PUMP |
| CAPACITY: | 16.0 kg |
| WI-FI CONTROL: | Yes |
| SOUND POWER LEVEL: | 64.0 dB |
| FILTER INDICATOR: | Yes |
| INVERTER MOTOR: | Yes |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| HEIGHT: | 98.40 см |
| DEPTH: | 84.4 см |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| HUMIDITY SENSOR: | Yes |
| CONDENSATION EFFICIENCY CLASS: | B |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | C |
| NOISE EMISSION CLASS: | B |
| EAN | 8806097062035 |










