| INVERTER MOTOR | Yes |
| PROGRAMMES NUMBER | 7 |
| TEMPERATURES NUMBER | 7 |
| Brand | GORENJE |
| MODEL: | GS673A97X |
| CAPACITYINSTANDARDPLACESETTING: | 16 |
| THIRD BASKET: | Yes |
| INVERTER MOTOR: | Yes |
| COLOUR: | ИНОКС |
| NOISE EMISSION CLASS: | B |
| SOUND POWER LEVEL: | 40.0 dB |
| PROGRAMMES NUMBER: | 7 |
| TEMPERATURES NUMBER: | 7 |
| AUTODOOR OPPENING: | Yes |
| OVER FLOW PROTECTION AQUASTOP: | Yes |
| ELECTRONIC DISPLAY: | Yes |
| WI-FI CONTROL: | Yes |
| START DELAY: | Yes |
| SELFCLEAN PROGRAM: | Yes |
| DURATION OF ECOPROGRAM: | 4:05 |
| ENERGY CONSUMPTION ECO: | 55.00 kWh |
| WATER CONSUMPTION PER CYCLE: | 9.4 L |
| HEIGHT: | 85.00 см |
| WIDTH: | 60.00 см |
| DEPTH: | 60.00 см |
| WARRANTY: | 2+3 YEARS, *AFTER REGISTRATION |
| EAN | 3838782948510 |



















