| PROGRAMMES NUMBER | 6 |
| TEMPERATURES NUMBER | 5 |
| Brand | MIDEA |
| MODEL: | MDWEF1433DW-WE |
| CAPACITYINSTANDARDPLACESETTING: | 14 |
| THIRD BASKET: | Yes |
| COLOUR: | WHITE |
| NOISE EMISSION CLASS: | B |
| SOUND POWER LEVEL: | 44.0 dB |
| PROGRAMMES NUMBER: | 6 |
| TEMPERATURES NUMBER: | 5 |
| AUTOPROGRAM: | Yes |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | C |
| OVER FLOW PROTECTION AQUASTOP: | Yes |
| ELECTRONIC DISPLAY: | Yes |
| WI-FI CONTROL: | Yes |
| START DELAY: | Yes |
| DURATION OF ECOPROGRAM: | 3:40 |
| ENERGY CONSUMPTION ECO: | 75.00 kWh |
| WATER CONSUMPTION PER CYCLE: | 9.8 L |
| HEIGHT: | 84.50 см |
| WIDTH: | 59.80 см |
| DEPTH: | 55.00 см |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 4048164117147 |




















