| PROCESSOR TYPE | Apple A17 PRO |
| DISPLAY SIZE INCH | 8.3 " |
| INTERNAL MEMORY | 128 GB |
| RAM | 8 GB |
| CONNECTIVITY | 5G |
| Brand | APPLE |
| MODEL: | IPAD Mini A17 CELL SPACE GREY |
| PROCESSOR TYPE: | Apple A17 PRO |
| DISPLAY SIZE INCH: | 8.3 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 21.1 см |
| DISPLAY TYPE: | LIQUID RETINA IPS |
| DISPLAY RESOLUTION: | 2266X1488 |
| INTERNAL MEMORY: | 128 GB |
| RAM: | 8 GB |
| CONNECTIVITY: | 5G |
| MEMORY CARD SLOT: | No |
| SIM CARD TYPE: | E-SIM |
| DUAL SIM: | No |
| NETWORK ADAPTER: | 802.11A/B/G/N/AC/AX |
| NFC: | No |
| INTERFACE: | USB TYPE-C |
| COLOUR: | SPACE GRAY |
| AUDIO: | STEREO SPEAKERS |
| REAR CAMERA: | Single |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 12 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 12 MP |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| FLASH: | Yes |
| GPS: | Yes |
| A-GPS SUPPORT: | Yes |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| EDGE: | Yes |
| GPRS: | Yes |
| 3G: | Yes |
| 4G: | Yes |
| 5G: | Yes |
| MP3: | Yes |
| OS: | iPadOS |
| VERSION: | 18 |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| FMRADIO: | No |
| FINGERPRINT: | Yes |
| DIMENSION: | 195.4X134.8X6.3 MM |
| WEIGHT: | 297 g |
| BATTERY TYPE: | Li-Polymer |
| OTHER FUNCTIONS: | ПОДДРЪЖА APPLE PENCIL 2ND/PRO |
| WARRANTY: | 12 MONTHS |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | E |
| PRODUCT NUMBER: | MXPN3HC/A |
| EAN | 195949755156 |





















