| PROCESSOR TYPE | MediaTek Helio G99 |
| DISPLAY SIZE INCH | 8.7 " |
| INTERNAL MEMORY | 128 GB |
| RAM | 8 GB |
| CONNECTIVITY | 4G |
| Brand | SAMSUNG |
| MODEL: | Tab A11 LTE X135 Gray |
| PROCESSOR TYPE: | MediaTek Helio G99 |
| DISPLAY SIZE INCH: | 8.7 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 22.1 см |
| DISPLAY TYPE: | TFT, 90 Hz |
| DISPLAY RESOLUTION: | 800x1340 |
| PROCESSOR SPEED: | 2.2 GHz Dual + 2 GHz Hexa-Core |
| INTERNAL MEMORY: | 128 GB |
| RAM: | 8 GB |
| USER AVAILABLE MEMORY: | 105 GB |
| MEMORY CARD SLOT: | Yes |
| SIM CARD TYPE: | NANO |
| DUAL SIM: | No |
| NETWORK ADAPTER: | 802.11 A/B/G/N/AC |
| NFC: | No |
| INTERFACE: | USB TYPE-C |
| COLOUR: | GRAY |
| AUDIO: | DUAL SPEAKERS |
| REAR CAMERA: | Single |
| REAR CAMERA RESOLUTION: | 8 MP |
| FRONT CAMERA: | Single |
| FRONT CAMERA RESOLUTION: | 5 MP |
| AUTOFOCUS: | Yes |
| FLASH: | No |
| GPS: | Yes |
| A-GPS SUPPORT: | No |
| LOUDSPEAKER: | Yes |
| BLUETOOTH: | Yes |
| 3G: | Yes |
| 4G: | Yes |
| 5G: | No |
| MP3: | Yes |
| OS: | ANDROID |
| VERSION: | 15 |
| VIDEOPLAYER: | Yes |
| VIDEO RECORDING: | Yes |
| FMRADIO: | No |
| FINGERPRINT: | No |
| DIMENSION: | 211X124.7X8 MM |
| WEIGHT: | 337 g |
| BATTERY TYPE: | 5100 mAh |
| OTHERS: | БЕЗ АДАПТОР В КОМПЛЕКТА |
| OTHER FUNCTIONS: | ЛИЦЕВО РАЗПОЗНАВАНЕ |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | D |
| PRODUCT NUMBER: | SM-X135F |
| EAN | 8806097744344 |



























