| SCREEN TECHNOLOGY | MINI LED |
| DISPLAY SIZE INCH | 65.0 " |
| RESOLUTION | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| PICTURE MOTION | 120 Hz / 144 Hz VRR |
| OPERATING SYSTEM | VIDAA |
| SMART TV | Yes |
| IMAGE TECHNOLOGY | MINI-LED PRO WITH FULL ARRAY |
| OTHER FUNCTIONS | BUILT-IN VIDAA VOICE |
| Brand | HISENSE |
| MODEL: | 65U8NQ 4K Ultra HD Mini LED |
| SCREEN TECHNOLOGY: | MINI LED |
| DISPLAY SIZE INCH: | 65.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 164.0 см |
| RESOLUTION: | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| PICTURE MOTION: | 120 Hz / 144 Hz VRR |
| DIGITAL TUNER: | DVB-T2/C/S2 |
| OPERATING SYSTEM: | VIDAA |
| SMART TV: | Yes |
| IMAGE TECHNOLOGY: | QUANTUM DOT COLOUR |
| HDR: | HDR10+ |
| SOUND TECHNOLOGY: | DOLBY ATMOS, DTS:X |
| SOUND TECHNOLOGY: | 2X15W+20W+2X5W |
| BLUETOOTH: | Yes |
| PROCESSOR: | HI-VIEW ENGINE PRO |
| OTHER FUNCTIONS: | BUILT-IN VIDAA VOICE |
| WI-FI: | Yes |
| Number of HDMI inputs: | 4 |
| Number of USB ports: | 2 |
| LAN: | Yes |
| COMPOSIT INPUT: | Yes |
| OPTICAL OUTPUT: | Yes |
| STEREO JACK: | Yes |
| REMOTE CONTROL: | Yes |
| DIMENSION (H, W, D): | 916 Х 1449 Х 290 |
| WEIGHT: | 30.7 КГ |
| VESA COMPATIBILITY: | 600 X 400 |
| COLOUR: | ТЪМНО СИВ |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | E |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 6942351405025 |



























