| SCREEN TECHNOLOGY | MINI LED |
| DISPLAY SIZE INCH | 55.0 " |
| RESOLUTION | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| PICTURE MOTION | 120Hz |
| OPERATING SYSTEM | WEBOS |
| SMART TV | Yes |
| IMAGE TECHNOLOGY | PRECISION DIMMING |
| OTHER FUNCTIONS | ALLM |
| Brand | LG |
| MODEL: | 55QNED93A6A 4K Ultra HD |
| SCREEN TECHNOLOGY: | MINI LED |
| DISPLAY SIZE INCH: | 55.0 " |
| DISPLAY SIZE SM: | 139.0 см |
| RESOLUTION: | 4K ULTRA HD 3840 x 2160 |
| PICTURE MOTION: | 120Hz |
| DIGITAL TUNER: | DVB-T2/C/S2 |
| OPERATING SYSTEM: | WEBOS |
| SMART TV: | Yes |
| IMAGE TECHNOLOGY: | FILMMAKER MODE |
| HDR: | HDR10 |
| SOUND TECHNOLOGY: | AI SOUND PRO |
| SOUND TECHNOLOGY: | CLEAR VOICE PRO |
| BLUETOOTH: | Yes |
| PROCESSOR: | Α8 AI PROCESSOR 4K GEN 2 |
| OTHER FUNCTIONS: | ALLM |
| WI-FI: | Yes |
| Number of HDMI inputs: | 4 |
| Number of USB ports: | 2 |
| LAN: | Yes |
| OPTICAL OUTPUT: | Yes |
| REMOTE CONTROL: | AI Magic Remote |
| DIMENSION (H, W, D): | 776 x 1226 x 327 |
| WEIGHT: | 13.7 КГ |
| VESA COMPATIBILITY: | 300 X 300 |
| COLOUR: | ЧЕРЕН |
| ENERGY EFFICIENCY CLASS: | G |
| WARRANTY: | 24 MONTHS |
| EAN | 8806096416099 |
- Технополис Варна 1
- Технополис София Люлин








































